Ülkemizde Gidilecek Alternatif Tatil Beldeleri

Türkiye tatil konseptleri ve tatil beldeleri açısından, Dünya’nın en zengin ülkesidir. Farklı kategorilerde ilk sırada olmasa da tatil ve turizm seçenekleri arasında, tüm Dünya ülkeleri arasında ilk sırada yer alır.

Türkiye’nin 7 bölgesinde ve hemen her şehrinde turistik özellik bulunmaktadır. Güney Doğu Anadolu ve doğu Anadolu bölgelerindeki cevherler mutlaka değerlendirilmeli ve tarih- kültür turizmine dönüştürülerek, ülke ekonomisinde turizm katkısı daha yüksek seviyelere çıkarılmalıdır.

Ülkemizde gidilecek alternatif tatil beldeleri arasında keşfedilmiş ve popüler beldeler yanı sıra son yıllarda keşfedilmiş doğa ve tarihi bir arada sunan bölgeler bulunur.

Van Gölü

Bir iç deniz olarak nitelendirilebilecek Van Gölü, bölge halkının denizi olarak yüzmeye ve tekne gezilerine elverişli çok özel bir göldür. Göl üzerindeki ada ile efsanesi dillere destan aşk hikayeleri yazan Van ‘’Akdamar’’ kilisesi ile Tamara’nın güzelliğini ve destansı aşkını, gölün gün batımı konsepti ile sunar. Van’da konaklama seçenekleri lüks seçeneklerle sunulur. Ege ve Akdeniz’de yeterince gezenler veya Orta Doğu’nun kültür kokan cazibesine hayran olanlar için alternatif tatil seçeneği sunar.

Camlıhemşin

Rize’nin dost yaylalarından, yüksek oksijen içerikli dağlarından, nitelikli zirvelerinden seslenmek ister misiniz?

Camlıhemşin tarihi taş köprüsü, binlerce farklı çeşitteki ağaçlarla kaplı ormanları, Fırtına Deresi Vadisi ile en muazzam sinema filmlerinde bile edinilmeyecek muazzam görsele sahiptir. Doğanın sunduğu güzelliği hiçbir teknolojinin sunamayacağının farkındalığıyla ‘’bulutların yeryüzü ile birleştiği yer’’ Camlı hemşin, ülkemizde gidilebilecek alternatif tatil beldeleri arasındadır. Ayder, Trovit ve Elevit gibi yaylalarda yüksek enerji depolayabilirsiniz. Ornek otel grubu: berkinhotel.web.tr

Mardin

Doğu’nun medeniyetlere en bilge toprakları ile mekan oluşturmuş şahane şehridir. Farklı din ve inanışların bir arada yaşadığı, birlikteliğin, barışın ve bilgeliğin kenti olan Mardin, kızıl toprakları ile Dünya’nın en özel kentlerinden biridir.

Özellikle Eski Mardin bölgesi, mimari yapısı, kiliseleri, camileri, mabedleri ve Süryani evleri ile kültür fışkırtan bir kenttir. Irmakları, nehirleri ve yayları ile ufku açık kent özellikleri sunar. Hotel grubu : gzrhotels.com

Mezopotamya’nın en gözde, en çekici şehri Mardin, Midyat ve diğer ilçeleri ile görülmeye en değer kentlerden biridir.

Load More Related Articles
Comments are closed.