En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Türkiye’de her bölge için farklı tatil seçenekleri bulunuyor. Tatil köyleri, oteller, devremülk sistemleri, yazlık kiralık villalar, kamp seçeneği, pansiyon, motel veya kiralık daire gibi farklı alternatifler bulunur. Her bütçeye uygun tatil konseptleri ve en ucuz tatil beldesi seçeneklerini değerlendirerek, ülkenin farklı bölgelerinde seçenekli tatillerden yararlanabilirsiniz.

Alanya- Antalya

Yerli ve yabancı turistlerin özellikle tercih ettiği Antalya ilinde, Alanya ve civar bölgeleri ucuz tatil seçenekleri sunuyor. Antalya’dan Mersin’e kadar olan sahil şeridinde çeşitli ilçe ve köylerde ekonomik tatil fırsatları sunuluyor. 2 ve 3 yıldızlı oteller, ucuz yazlıklar gibi seçeneklerin bulunduğu, yeme- içme seçeneklerinin ekonomik olarak sağlandığı tatil beldelerinden biridir.

Alanya’da yılın altı ayı boyunca denize girebilme şansı bulunuyor. Ekonomik tatil konsepti ve kış mevsiminde de ılıman iklimi sayesinde tercih edilen bir beldedir.

Gökçeada- Çanakkale

Çanakkale’nin ideal tatil beldelerinden biri olarak Gökçeada, en ucuz tatil beldesi seçenekleri arasındadır. Eski adıyla İmroz olan Gökçeada’ya feribot ya da deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanıyor. Kuzulimanı, Aydıncık, Eşeli, Yuvalı, Kaleköy gibi bölgelerinde farklı tatil seçenekleri sunuluyor. Adanın iklim ve coğrafyası, plajları ve Ege Denizi’nin muazzam sularında, ekonomik fiyatlarla tatil fırsatları değerlendirilebilir.

Foça- İzmir

Her köşesi tatil seçeneği sunan İzmir, her bütçeye uygun tatil seçenekleri sunuyor. Alaçatı, Çeşme gibi bölgelerde nispeten pahalı tatiller yapılabilirken, Foça’da daha ekonomik seyahat sağlanabilir. Özellikle eski Foça’nın doğal yapısı, tarihi yapısı ve uzun uzadıya gezebileceğiniz sahili ile İzmir’den daha serin bir iklim sunar.

Otel, pansiyon ve konuk evleri gibi farklı türde seçenekleri çok ekonomik fiyatlarla sağlar.

Amasra- Bartın

Karadeniz’in en sempatik beldelerinden biri olan Amasra, plajı ve çılgın Karadeniz sahilleri ile ekonomik tatil konsepti sunar. Her bütçeye uygun otel ve konaklama alanlarının bulunduğu ilçe, Türkiye’nin tüm bölgelerinde ziyaretçilerini ağırlar.

Meşhur balıkçılar, ahşap işçiliği çarşıları, adaları ve muhteşem tabiatı ile uygun tatil sunar. Ayrıca Amasra’nın nostaljik sahil yaşantısı, kaliteli sese sahip Amasralıların sahilde gitar soloları ve genç nüfusun tatil amaçlı tercih ettiği bir kent olmasıyla, tercih edilir doğal güzelliklerden biridir.

Load More Related Articles
Comments are closed.