En Popüler Tatil Beldeleri

Türkiye’de en popüler tatil beldeleri arasında İzmir ilk sırada yer alıyor. Muhteşem koyları, yemyeşil doğası ve eğlenceyi üst seviyede sunan mekanları ile en çok tercih edilen tatil seçenekleri arasında yer alır. Ege ve Akdeniz bölgelerinde onlarca tatil beldesi denizin ve güneşin en özel fonlarını oluşturuyor.

Çeşme- İzmir

Ilıca Plajı ile Türkiye’nin en popüler tatil tercihlerinden biri olan Çeşme; Aya Yorgi Koyu, Eşek Adası, Dalyan ve Çiftlikköy ile tatilin en şık manzaralarını sunuyor. Çeşme Kalesi, su altı ve arkeoloji müzesi ile tarihi ve kültürel etkinlikler de sunan Çeşme, bembeyaz plaj kumları ve berrak sığ denizleri ile en iyi tatil seçenekleri arasındadır.

Dünya ülkelerinde popülariteye sahip olan Alaçatı’da Çeşme’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Rüzgar sörfü etkinlikleri su sporları ve muazzam coğrafi özellikleri ile her yıl en çok turiste ev sahipliği yapan Alaçatı, İzmir’in en popüler beldeleri arasındadır.

Kaş- Antalya

Akdeniz Bölgesi’nin en popüler tatil seçenekleri arasında yer alır. Doğanın en cömert manzaraları, koylar, plajlar ve doğa gezintileri ile oldukça popülerdir. Olimpos Antik Kenti, tarihi ve tatili bir arada sunar. Plajı ile yemyeşil tabiatın, masmavi sularını özenle sunar.

Tahtalı Dağı paraşütle atlama etkinlikleri sunan Olimpos ve yakın konumda bulunan Kemer, yüzlerce etkinlik seçeneği sunar. Beldibi, Göynük ve Adrasan seçenekleri Göynük Kanyonu, Üçoluk Yaylası ile tatil eğlencesini doğal güzelliklerle birlikte sunar.

Bodrum- Muğla

Bodrum, Türkiye’nin ilk ve en popüler tatil beldeleri arasında yer alır. Her dönem popülerliğini sağlayan, yerli yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapan çok özel bir beldedir.

Bodrum Marina, Bodrum Kalesi ve Antik Kent, beldenin en popüler sembolleri arasında yer alır. Şahane koyları, muazzam plajları ve ardışık tatil konseptleri ile onlarca tatil alanını bir arada sunar.

Akyarlar, Turgut Reis, Gümüşlük, Ortaca, Göltürkbükü, Kargıcak Koyu ve 60’dan fazla mavi bayraklı plajı ile Türkiye’nin en güzel, en popüler tatil beldelerinin başında gelir. Şarkılara konu Halikarnas ve Bodrum’un eğlence dolu geceleri mutlaka keşfedilmelidir.

Load More Related Articles
Comments are closed.