Erikli Edirne

Edirne’ye bağlı Keşan ilçesinde yer alan Erikli, ekonomik ve keyifli tatil konseptleri sunar. Erikli Edirne, Saros Körfezi’nde konumlanmıştır. Erikli Köyü olarak bilinen bölge, muhteşem denizi ve tertemiz plajları ile şahane tatil seçenekleri sunar. İstanbul’a yakın tatil yeri konumda olması, bölgenin çok tercih edilmesini sağlıyor. Özellikle hafta sonları ve resmi tatillerini değerlendirmek isteyenlerin hızla ulaşım sağladıkları şirin bir tatil beldesidir.

Erikli Köyü Tatil Seçenekleri

Doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan Erikli Köyü, kampçılar için nitelikli alanların başında gelir. Üstelik konaklama için ekonomik fiyat seçenekleri ile otel, motel, pansiyon, butik işletme gibi seçenekler bulunmaktadır.

Erikli Köyü, Edirne’nin kültürel yaşam tarzı ve Avrupa’ya olan yakınlığı ile rahat ve huzurlu bir tatil sunar. Halka açık plajları ve işletme plajları ile farklı alternatifler sunar. Restoranlar, kafeler ve merkez çarşısı ile tatilcilere eğlenceli ve dinamik yaz akşamları sunar.

Erikli’de popüler mekanlar, eğlence mekanları, sahil şeridi ve açık hava etkinlikleri, konserler gibi çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Ayrıca plajlarda parasaılıng, jet ski gibi su sporları ve etkinlikleri de bulunmaktadır.

Erikli Panoramik Şehir Turu

Erikli Edirne merkezine yakın konumu ile sıklıkla tercih edilen bir bölgedir. Bisiklet turu ile özellikle Danışment bölgesi gezilmelidir. Tekne turları ile gezintiler Erikli Köyü’nde oldukça popülerdir. Muazzam koyları, deniz mağaraları ve yüzmeye doyamayacağınız şahane gezi noktaları ile doğanın en şık güzelliklerini görebilirsiniz. Beldeyi keşfetmek, doğa yürüyüşleri yapmak veya plajda uzanıp denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak için ideal bir seçimdir.

Erikli’de dalış etkinlikleri ve tüplü dalış kursları bulunmaktadır. Yelken sörfü bölgede oldukça popülerdir. İtalyan Koyu ve Uzunkum, Erikli tatil konseptinin mutlaka görülmesi gerekenleri arasındadır.

İbrica Limanı’nda bulunan şık restoranlar ve Edirne mutfağından lezzetler sunan kafelerini mutlaka ziyaret etmeli, limanda dalış keyfi yaşayabilirsiniz. Yumurta Tepe, köyün panoramik turunu ve tüm manzarasını sunan şahane yükseklikte bir tepedir.

Trakya Festivallerinde olmak isteyeceğiniz, bölgenin tüm güzelliklerini, eğlencesini ve yöresel etkinliklerini yüksek eğlence ile yaşayabileceğiniz muhteşem bir coğrafyadır.

Load More Related Articles
Comments are closed.