Bayram Tatilinde Gidilecek 10 Tatil Yeri

Türkiye’de tatil seçeneklerinin bolluğu ve her bütçeye uygun tatil seçenekleri ile her zevke uygun tatil fırsatları bulunuyor. Bayram tatilinde gidilecek 10 tatil yeri arasında Ege bölgesi ve Akdeniz Bölgesi beldeleri bulunuyor. Karadeniz, Marmara ve yurdun Doğu bölgelerinde kültür etkinliklerine katılabilir, bu değerli coğrafyanın tüm kentlerini gezmekten ve keşfetmekten büyük zevk alabilirsiniz.

Selçuk- Efes

İzmir’e bağlı Selçuk ilçesi, m.ö. çağların muhteşem güzelliğini sürdüren ve antik yapıları ile yüzyıllar boyunca turizm bereketi yaşatacak ender beldelerden biridir. Saint Jhon kilisesi, basilikalar, şarap evleri, İsa Bey Cami, Selçuk Kalesi gibi çok özel mekanlar sunar.

Çanakkale- Troya

Troya Antik Kenti’nin Unesco’ya katılımının 20. Yılı bu yıl etkinliklerle kutlanıyor. Bayram tatilinde gidilecek 10 tatil yeri arasında Troya Kenti mutlaka değerlendirilmelidir.

Amasra- Bartın

Karadeniz’in muazzam sahillerine sahip, antik ve tarihi tur seçenekleri sunan Amasra, doyasıya balık keyfini sürdürebileceğiniz, ekonomik tatil konseptleri sunan bir seçenektir.

Side- Antalya

Antik kentleri, doğal güzellikleri, turizm tesisleri ve çocuklar için eğlence içerikli otel konseptleri ile Kurban Bayramı tatil seçenekleri arasında yer alır.

Alaçatı- İzmir

Çeşme’nin en popüler tatil beldesi, tatil paketleri ile yine en çok tercih edilen beldeler arasında yer alıyor.

Ölüdeniz- Fethiye

Yamaç paraşütü, sörf ve su sporlarının cenneti niteliğindeki Fethiye, berrak suları muhteşem plajları ile tatil keyfini eğlenceyle birlikte sunar.

Bodrum- Muğla

Yılların eskitemediği, demlendikçe güzelleşen ve Dünya’nın en etkileyici tatil beldelerinden biri olan Bodrum, bayram tatili fırsatları sunuyor.

Marmaris- Muğla

Şık tatil, doyasıya doğal güzellikler, şahane koylar ve tertemiz kumsallar sunan Marmaris, seçkin tatil alternatifi olarak değerlendirilebilir.

Kapadokya

Nevşehir Kapadokya turu ile bayram tatilini değerlendirebilirsiniz. Peri bacaları, yer altı mağaraları ve balon turu ile şahane bayram tatili sizleri bekliyor.

Yunan Adaları

Ege tatilinde günübirlik Yunan Adası gezintileri, tatil seçeneklerinin en eğlenceli konseptleri arasında yer alıyor. Ege mutfağının Yunan versiyonları, leziz balıklar ve Yunanistan mimarisi, kent yaşamları ile eğlencesi yüksek tatil konseptini deneyebilirsiniz. Masmavi sular, bembeyaz kumlar ve canlı müziklerle doyasıya Sirtaki.

Load More Related Articles
Comments are closed.