Bördübet Koyu Muğla

Bördübet Koyu Muğla iline bağlıdır. Marmaris ile Datça arasındaki yolda yer alan koy, Gökova Körfezi’nde konum sunar. Gökova Körfezi’nin doğa harikası güzelliklerini sunan koy, yıl boyunca yerli yabancı binlerce turiste tüm güzelliğini sunar.

Bördübet Koyu, bir kamp alanı ve bir oteli ile faaliyet gösteriyor. 1. derece doğal sit alanı olarak korunan ve çevreye saygı duyan kişilerce işletmesi yapıla koy, Muğla’nın en özel mekanlarındandır.

Bördübet Koyu’nun Süregelen Güzelliği

Ormanın büyüleyici güzelliği, koyun gizemli ve ihtişamlı tonu, doğa yürüyüşleri ve yüzdükçe keyif alacağınız muazzam denizi ile çok özel bir alandır. Bördübet Koyu, denizden teknelerin girebildiği ve ileride dere görünümü sunan, kayıklarla ve küçük teknelerle girilebilen alanlar sunuyor.

Marmaris’e yakın konumu ile bilinen Bördübet’te konaklama seçenekleri sunuluyor. Şık oteller ve turizm tesisleri ile şahane bir tatil geçirebilirsiniz. Kız Kumu Plajı, bölgede mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bayır Köyü tüm güzellikleri ile Bördübet Koyu Muğla gezisinde gezilecek yerler arasındadır. Deniz mahsulleri açısından oldukça zengin restoranlar sunan Bayır, balık keyfini muazzam lezzetiyle deneyebileceğiniz bir yerdir.

Marmaris ‘te Gezilecek Yerler

Marmaris ilçe sınırları içerisinde olan ve Datça Yolu’nun 29. Km’sinde yer alıyor. Marmaris Kalesi, bölgeye gitmişken mutlaka görülmesi gereken, tarihi ve kültürel özellikler sunan bir yapıdır. Marmaris Bördübet Koyu ve plajı her yıl yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapan, iklim ve doğa özellikleri ile cezbeden özelliktedir.

Marmaris’te gezilecek yerler arasında ise; Uzunyalı Plajı, İçmeler Plajı ve onlarca su parkları bulunuyor. Dalyan, İçmeler, turunç gibi yakın yerlere düzenlenen tekne turları ile keşif yapılabilir, denizin tüm güzelliği ve muazzam kokusu ile nitelikli tatilin tadına doyulabilir.

Güzelliğiyle dillere destan Kleopatra’nın Adası ve plajını Marmaris’te ziyaret edebilirsiniz. Doğal koruma alanlarından biri olarak Sedir Adası, Kleopatra Plajı ile dünyanın en muhteşem alanlarından biridir. Ada üzerindeki antik kent ve çam ağaçlarıyla kaplı orman görülmeye değerdir.

Marmaris tekne turu çıkarak hem Bördübet Koyu’nu hem de Kleopatra Adası ve civardaki tüm koyları gezebilir, Muğla’nın efsane güzelliğini görebilirsiniz.

Load More Related Articles
Comments are closed.